Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Kojení

 

 

 

 

   Víte, že WHO doporučuje plně kojit 6 měsíců a dále nejméně do dvou let?

   Víte, že celosvětový průměr pro délku kojení je přes 4 roky?

   Víte, že používáním lahvičky a / nebo dudlíku můžete své kojení vážně ohrozit?

 

   Kojení je ideální pro matku i dítě a často je jen otázka neinformovanosti, že se komplikuje nebo dokonce předčasně ukončí. Podporovat ženy v jejich kompetencích proto považuji za obzvlášť důležité! Pro začátek si stačí zapamatovat tyto 3 zásady:

 

   Kojme podle miminka, kdykoliv si řekne a jakkoliv dlouho chce :-).

   Kojení je příjemné :-)! Bolest k tomu nepatří, ale signalizuje chybu v technice (nebo něčem jiném).

   Při jakýchkoliv dotazech či potížích bezodkladně vyhledat dobrou laktační poradkyni :-).

 

   Já získala teoretický základ o kojení po porodu a v šestinedělí v rámci výcviku dul ČAD. Následovalo první vlastní miminko, jeho hospitalizace v novorozeneckém věku a praxe s odsáváním a alternativním dokrmováním (cévkou po prsu namísto nežádoucí lahvičky). Během pár týdnů jsme se dokrmování zbavili :-). Druhé miminko ukázalo ideální přisátí po porodu, nástup laktace bez těžkých či bolestivých prsou, prostě jen kojení a kojení pro dobré hojení :-)..a praktikujeme také tandemové kojení, kdy kojím oba sourozence s rozdílem věku 2,5 roku :-).

   Další informace o kojení získávám z kazuistik svých klientek, věnuji se samostudiu a jsem čekatelka do kurzu pro certifikované laktační poradkyně, pořádaného organizací Mamila. Kojení zdar a mléka dost pro všechny :-)!

 

 

 

TOPlist