Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Jóga

 

    Jóga znamená poznání společného, toho, co prostupuje vším a propojuje vše. Ať už začnete s cvičením (propojováním fyzického těla a mysli) nebo třeba karmajógou - nezištnou prací a pomocí (propojováním sebe a ostatních v jeden celek, který je obohacován Vaší činností), Vaše cesta nakonec dojde k témuž cíli. Jóga vznikala před několika tisíci lety v Indii, ale principy, s nimiž pracuje, platily a platí vždy a všude. Je na každém, aby nalézal a dále utvářel svoji cestu..

    Inspiraci lze objevit všude, buďte pozorní k životu a život bude pozorný k Vám :-). Před lety by mně nenapadlo, že časem povedu hodiny jógy s těhotnými ženami. Ukázalo se však, že právě tudy mám jít. Těhotné ženy jsou obzvláště vnímavé a všechny jejich vjemy, pocity a myšlenky se přenášejí také k miminku, dosud ukrytému v bezpečí maminčina bříška. Buďte si jisté, že miminko "ví" úplně o všem, co se Vás týká..

    Na hodinách gravidjógy procvičujeme hluboké dýchání - plný jógový dech, jemně protahujeme i posilujeme celé tělo, provádíme vizualizace a mnohé další techniky, které harmonizují nastávající maminky i miminka. Toto všechno pomáhá navzájem lépe vnímat sebe i toho druhého a také společně komunikovat. Jóga propojuje.. 

 

 

    Od prvního seznámení s jógou v roce 2000 uplynulo spousta času, plného nových zážitků a zkušeností.. postupně jsem navštěvovala kurzy hatha jógy v Praze, které vedli Leonard Jagelka, Karel Žižka, Jana Zachová, kurzy dle systému Jóga v denním životě (Alena Kaftanová, Marta Nováková, Jan Nepejchal, Ondráš Sukup); absolvovala jsem také semináře u Luďka a Hany Zanáškových (Jóga v denním životě) a Karla Nešpora.

    Lektorsky jsem se vzdělávala na těchto školeních:

- 2009 Cvičitel jógy II.třídy (Český svaz jógy - Ivana a Jan Knaislovi)     

- 2011 Instruktor gravidjógy (Body Mind Spirit Academy - Dana Beierová)

    Od roku 2010 působím jako lektorka gravidjógy ve Studiu pro ženy.

 

    Ve středu 6. června 2012 jsem vystoupila s tématem gravidjógy jako host pořadu Lady M na TV Metropol (díl 256). Povídání a ukázka cvičení gravidjógy je v archivním záznamu ke shlédnutí zde http://www.metropol.cz/porady/lady-m/4263/archiv/.

 

 

 

TOPlist